“واتر هلس” برای مشکل عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم، اقدام به ایجاد مراکز تصفیه آب و تأمین آب آشامیدنی سالم به مناطق محروم جنوب شرق آسیا،­ آفریقا­ و کشور هند نموده است. هر فرد در این مناطق با ­سرمایه‌گذاری کمتر از ده دلار می‌تواند روزانه از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شود. هر خانواده نیز با مراجعه روزانه به مراکز واتر هلس می­‌تواند آب آشامیدنی سالم را دریافت نماید. ­برای افرادی که نیز توانایی حضور در مراکز­ واتر هلس را ندارند؛ این بنگاه تجاری با استخدام افراد محلی به‌عنوان “آب بَر” و بردن آب‌های سالم توسط ایشان به درب منازل افراد، این مشکل را نیز مرتفع نموده است.

واتر هلس

لازم به ذکر است در حال حاضر ۵۰۰ مرکز تصفیه آب واتر هلس در مناطق محروم جنوب شرق آسیا، آفریقا و کشور هند فعال هستند. ­ همچنین، روزانه بیش از ۱ میلیون و دویست هزار لیتر آب ناسالم، تصفیه می‌شود و در اختیار مردم این مناطق قرار می‌گیرد.

واتر هلس

تأمین مالی واتر هلس:

علاوه بر پرداخت ده‌دلاری هر فرد­،­ برای دریافت آب آشامیدنیِ سالم به این بنگاه اجتماعی­، ­افراد و شرکت­‌های علاقه­‌مند نیز به سه روش می‌توانند با حمایت‌های مالی خود به ایجاد و توسعه مراکز واتر هلس یاری رسانند:

  • نخستین روش از طریق “تقویت صندوق عمومی” است که افراد و شرکت‌­ها برای کمک به ایجاد و توسعه پروژه‌­های واترهلس به هر میزان که تمایل داشته باشند. حمایت مالی می­‌نمایند.
  • دومین روش از طریق “جغرافیای تعیین‌شده” است. به این شکل که افراد و شرکت­‌ها خود تعیین می­‌نمایند، که حمایت مالی آن­ها در چه پروژه‌­هایی و در چه مناطقی صرف شود.
  • سومین روش تأمین مالی واترهلس، “جامعه خاص” است. این روش با دو روش قبلی متفاوت است. در این روش افراد­­ و شرکت­‌ها­ی حامی متعهد می‌­شوند که تا پایان ایجاد و توسعه یک مرکز واتر­هلس،­ ­حمایت مالی خود را قطع ننمایند. واتر هلس نیز از پیشرفت پروژه برای حامیان عکس‌­هایی را ارسال می­‌نماید.

960123_Article_01_qhami_com

زمینه فعالیت
 ایجاد و توسعه مراکز تصفیه آب،­ تأمین آب آشامیدنی بهداشتی برای مردم مناطق محروم، آموزش استفاده از آب­‌های بهداشتی
مناطق فعالیت  مناطق محروم جنوب شرق آسیا، آفریقا و کشور هند
تأثیر اجتماعی بهبود سلامت و بهداشت، ­رفع مشکلات اجتماعی و زیست‌محیطی و اشتغال‌زایی
وب­سایت www.waterhealth.com

 

./ نوشین زرین‌کیا