روز شنبه مورخ ۲۸/۱۱/۹۶ مطابق برنامه تنظیم شده، جلسه ای با حضور دبیر محترم انجمن جناب آقای رقایی و کارشناسان انجمن با رئیس و معاون شعبه نجف آباد بانک قرض الحسنه رسالت در محل شعبه برگزار شد.

در این جلسه که جهت هماهنگی، همفکری و آشنایی بیشتر در مورد کانون های همیاری اجتماعی انجمن و کانون های ارجاع شده از طرف شعب، لاغرسازی شعب در راستای افق ۱۴۰۰ (بانکداری بدون شعبه) و کیفی سازی کانون ها تشکیل شد، ابتدا دبیر محترم انجمن درباره ضرورت و اهمیت بانکداری اجتماعی و کانون های همیاری اجتماعی و بسط و گسترش فرهنگ والای قرض الحسنه مواردی را بیان نمودند و همچنین لزوم هماهنگی و همکاری در تشکیل و تقویت این کانون ها و ارائه خدمات به مشتریان را با رویکردهای جدید متذکر شدند و راهنمایی های لازم در مورد تشکیل کانون ها (با توجه به افق پیش رو) را برای ایشان به طور کامل ارائه دادند در ادامه رئیس شعبه و همکاران مسئول در حوزه کانون ها، ضمن معرفی و ارائه گزارش از کانون های تشکیل شده (تعداد و نوع آن ها و کانون های فعال) در آن شعبه موارد و سوالات خود در این زمینه را بیان کردند.

همچنین آقای احادیث با توجه به موارد مطرح شده، نکات لازم در زمینه شناسایی و استعداد یابی کانون ها، اهمیت انتخاب راهنمای مناسب برای کانون، جلسات آموزشی با راهبر و راهنمایان و نحوه حضور انجمن در جلسات معرفی و گفتمان سازی را بیان نمود. و با توجه به پتانسیل شهرستان و فرهنگ غالب آن منطقه پیشنهاداتی را جهت تشکیل کانون ها ارائه دادند.

سپس جناب آقای یزدچی از کارشناسان انجمن، درباره روند تشکیل و ساماندهی و سازماندهی کانون ها، مجوز و گواهی کانون و نحوه ارتباط شعبه و انجمن موارد لازم را بیان داشتند و پیشنهادات مناسبی را ارائه کردند. در ادامه جلسه همکاران شعبه سوالات خود را مطرح و پاسخ آن را از زبان همکاران انجمن شنیدند.
در پایان رئیس شعبه و همکاران ضمن مثبت ارزیابی نمودن این جلسه و بالاخص تیم اجرایی انجمن، از دبیر انجمن جناب آقای رقایی تشکر نمودند و لزوم تداوم این جلسات را برای آشنایی بیشتر همکاران شعب و آگاهی ایشان در مورد کانون ها و افق پیش رو ضروری دانستند.

./محمدرضا رقائی