در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۹۶ نشست هم اندیشی دبیران استانی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی با حضور آقای گلستانی دبیرکل انجمن، آقای حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و دبیران انجمن در ۲۰ استان کشور در محل مدرسه فرهنگی- تاریخی دارالفنون تهران برگزار گردید.

در این گردهمایی آقای گلستانی دبیر کل انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی ضمن عرض خوش آمد و خیرمقدم به دبیران استانی، از اینکه دبیران استانی انجمن گرد هم آمده ابراز خوشحالی کرده و چنین جمعی را دلیلی برای صمیمیت بیشتر و پیشبرد اهداف لازم دانستند. ایشان با توضیحاتی راجع به کار انجمن ابراز داشتنند در این نشست ها به دنبال این هستیم که در مورد چالش ها و مسائل انجمن و دبیران استانی و ارتباط آن ها با شبکه توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت بیشتر گفتگو کرده و با استفاده از نظرات یکدیگر به راه حل‌هایی مناسب جهت پیشبرد اهداف انجمن دست یابیم، لذا وجود چنین نشست هایی را لازم دانسته و بیان داشتند از این به بعد این نشست ها مدون و منظم تر برگزار خواهد شد.

سپس آقای دکتر بابایی از پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف ( از اعضای شبکه توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت) به ارائه ای در مورد روش خود مربیگری برای دبیران استانی انجمن پرداختند و مقرر شد از مهر ماه جلسات خودمربیگری به دبیران استانی در تهران به صورت منظم برگزار شود.

نشست هم اندیشی دبیران استانی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

در بخش بعدی همایش تمامی دبیران استانی انجمن حامیان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود راجع به انجمن و شبکه توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت پرداخته، همچنین در مورد چالش های کاری خود توضیحاتی را ارائه دادند که بتوانند با استفاده از تجربیات و نظرات یکدیگر بهتر به اهداف انجمن نزدیک شوند.

نشست هم اندیشی دبیران استانی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

در نوبت عصر همایش با جمع بندی و رهنمودهای آقای حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در مورد شبکه توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت و نقش انجمن و کانون های آن به عنوان قلب تپنده این شبکه ادامه یافت.

ایشان با بیان اینکه ما و مجموعه بانک به عنوان عضوی از انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی در این نشست هستیم، بیان داشتند قرض الحسنه ابزاری برای رسیدن به اهداف بالاتراست و میتوانیم با فرهنگ همیاری اجتماعی و استفاده از کارآفرینی اجتماعی در جهت حل مسائل اجتماعی گام برداریم.

ایشان راجع به انواع کانون‌های انجمن توضیحاتی را ارائه داده و چشم انداز کارهای انجمن را برای حضار تشریح کردند و هدف از این نشست‌های هم اندیشی را نزدیک شدن دیدگاه‌ها به هم و همچنین رسیدن به یک وحدت رویه ابراز داشتند که بتوانیم با وحدت و کارگروهی مسائلی از کشور در بخش مشاغل خرد و خانگی و مسائل اجتماعی را حل نماییم.

نشست هم اندیشی دبیران استانی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

نشست هم اندیشی دبیران استانی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

./ سجاد علیزاده