با عنایت به سنت مقدس و الهی قرض الحسنه و لزوم فراگیر شدن این امر مقدس در بین آحاد مردم خصوصاً قشر مذهبی و ترغیب و تشویق و اطلاع رسانی آنها به اهداف عالیه انجمن و نحوه فعالیت آن، جلسه‌ای بدین منظور در کانون مداحان و شعرای آئینی استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

روز چهارشنبه مورخه ۹۶/۴/۱۴ جلسه هم اندیشی با مدیران کانون مداحان و شعرای آئینی استان آذربایجان شرقی در اتاق این کانون مستقر در سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید.

جناب آقای آفاق آذر نماینده انجمن استان، حاج آقا نقیب رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی استان و حاج رسول مروت دل دبیر کانون و آقایان حاج ایرج قاسمی و استاد جلال محمدی در این جلسه حضور داشتند.

در این جلسه مقرر گردید در برخی از محافل و مجالسی که اساتید مداحی و شعرای توانمند استان حضور  مثمر ثمری دارند؛ نماینده انجمن استان به انعکاس اهداف انجمن و ترغیب و تشویق به احیای سنت قرض الحسنه بهمراه ایجاد کانون‌های قرض الحسنه اهتمام ورزند.

در پایان دبیر محترم کانون مداحان، حاج رسول مروت دل از اساتید مداحی استان، آمادگی خود جهت تشکیل کانون قرض الحسنه برای هیئت خود بنام موکب یا مولا علی(ع) تبریز را اعلام نمودند.

./ هابل آفاق آذر