در تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۹۶ جلسه معارفه دبیر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی استان تهران در محل دبیرخانه مرکزی انجمن برگزار گردید.

در این جلسه جناب آقای گلستانی ضمن خوشامدگویی به حضار بخشی از فعالیت های انجمن در شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت را ذکر نمودند و از مسئولین بانکداری اجتماعی بانک قرض الحسنه رسالت در گروه های مختلف به جهت همکاری خوب با انجمن و همچنین تلاش جهت پیشبرد اهداف شبکه قدردانی نمودند.

ایشان باذکر این نکته که از تاریخ تاسیس انجمن تاکنون دبیرخانه مرکزی امور کانون های استان تهران را نیز انجام می داده است بیان نمودند با گسترده شدن فعالیت های انجمن دیگر این امکان برای دبیرخانه مرکزی وجود ندارد که امور استان تهران را انجام دهد لذا تصمیم به تاسیس دفتر استان تهران گرفتیم.

معارفه دبیر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی در استان تهران

در ادامه و به درخواست آقای گلستانی گروه های مختلف بانکداری اجتماعی به معرفی حوزه های کاری خود و نحوه فعالیتشان پرداختند. مسئولین بانکداری اجتماعی ضمن تشریح ساز و کار و نحوه اجرای فعالیت خود در بخش های مختلف خبر از تشکیل ۲۱ + ۱ گروه بانکداری اجتماعی دادند که در گرایش های مختلف از قبیل عمران، انرژی ، آموزش و پرورش ، آموزش عالی ، بهداشت و سلامت ، گردشگری ، حمل و نقل و… به مشتریان گروهی در محل خودشان ارائه خدمت می دهند.

۱ گروه ویژه که به این ۲۱ گروه اضافه شده است گروه بانکداری اجتماعی کانون های کار و زندگی است، که خدمات تخصصی مالی کانون های کار و زندگی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی را بر عهده دارد.

مسئولین گروه های مختلف بانکداری اجتماعی هدف از این گروه ها را ارائه خدمات متناسب با هر گرایش اعم از صنعت و هنر و آموزش بیان نموده و افزودند تشکیل این گروه ها با توجه به اینکه مسئول مربوطه سازوکار‌های بخش هدف را بهتر میشناسد، میتوانند خدمات باکیفیت تر و سریعتر را به آن ها ارائه نماید.

معارفه دبیر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی در استان تهران

پس از معرفی انجمن و گروهای مختلف بانکداری اجتماعی آقای حافظی به عنوان دبیر انجمن در استان تهران نیز به معرفی خود و سابقه اجرایی خود پرداختند و از فعالیت های خود در بخش ها مختلف اعم از آموزش و پرورش و دارالفنون تهران برای حضار توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان ضمن ابراز خرسندی از قرار گرفتن در مجموعه شبکه توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت و انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی ابراز داشتند تمام تجربیات و ارتباطات اجتماعی خود را جهت پیشبرد اهداف انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرین اجتماعی به کار خواهند گرفت.

در پایان دکتر حمیدی از اعضای هیئت مدیره انجمن نیز ضمن خوشامد گویی و تبریک به آقای حافظی برای حضار از پیشینه و راهی که در مجموعه انجمن طی شده سخنانی را بیان داشته و با تاکید به این موضوع که انجمن در حال تغییر و کامل شدن است امید دادند که در سال های آینده در انجمن رشد و بلوغ چشمگیری صورت خواهد پذیرفت.

./ سجاد علیزاده