طبق رسم هر ماه انجمن، یکشنبه آخر هر ماه خیرین حوزه کارآفرینی و هیئت امنا انجمن در اصفهان، جلسه و نشستی تخصصی دارند. جلسه مرداد ماه که مصادف با سالروز تاسیس انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی و بانک قرض الحسنه رسالت بود بهانه ای شد برای نشست و حضور فعالین ، مدیران، کارآفرینان و خیرین حوزه کارآفرینی اصفهان و کشور، که هر کدام نقشی ارزنده در رونق اقتصادی نه تنها شهر که کشور و فضای کسب و کار، بالاخص اکوسیستم کارآفرینی دارند، کسانی که هرکدام به لحاظ شخصیت حقوقی و مدیریتی خود و یا به لحاظ شخصیت حقیقی به عنوان خیر و کارآفرین موفق و یا هردو، توانسته اند منشاء خیر فراوان شوند.

این جلسه در روز شنبه مورخ ۲۸/۵/۹۶  با حضور جناب آقای حسین زاده رئیس محترم هیات امنا انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی و مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت، تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای رقای دبیر محترم انجمن اصفهان ضمن خوش آمد گویی به حضار و تبریک سالروز تاسیس انجمن (به عنوان نهادی اجتماعی و مردم نهاد و مرجع توسعه کارآفرینی اجتماعی کشور) درباره اهمیت جمع حاضر و تاثیرات آن، مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر خسروی، منتخب مردم در شورای اسلامی شهر اصفهان و دبیر جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی در مورد اکوسیستم کارآفرینی شهر اصفهان و المان ها و عناصر آن با مقایسه تطبیقی با شهرهای کارآفرین دنیا مطالبی را عنوان کرده و اشاره به نقش موثر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی اصفهان در بازسازی این اکوسیستم (با رویکردها و شوراها و زیرمجموعه های خود) نمودند
سپس از ۳ طرح مورد حمایت قرار گرفته انجمن توسط صاحبان طرح و خیرینی(حامیان) که مسئولیت راهبری طرح را برعهده داشته اند، گزارشی برای حضار ارائه شد.
این طرح ها شامل:

  • طرح تولید استارتر ماست (ارائه توسط دکتر طاهری)
  • طرح تولید قهوه و محصولات از هسته خرما (ارائه توسط دکتر گوهریان)
  • طرح تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه شارژی (ارائه توسط مهندس صلواتی) در هنگام بازدید از نمایشگاه

سپس آماری ارز طرح های مورد حمایت انجمن در یک سال اخیر، به لحاظ تعداد طرح مراجعه شده و مورد حمایت همچنین شیوه و میزان حمایت، گزارشی به طور اختصار توسط جناب آقای وحدت پور (کارشناس انجمن) ارائه گردید.

پس از آن جناب آقای حسین زاده رئیس محترم هیئت امناء در مورد اهداف و فعالیت های انجمن در کشور مطالبی ارائه نمودند و در ادامه الگو توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت را برای حاضرین شرح دادند و آثار و نتایج آن را مطرح و نقش فعالین حوزه اقتصاد و کارآفرینی و خیرین را (به عنوان حامیان در این الگو) تشریح کردند.

شایان ذکر است ایشان ضمن ارائه مطلب خویش، از فعالیت های انجمن اصفهان تقدیر نموده و بیان داشتند که اصفهان توانسته در زمینه کارآفرینی اجتماعی براساس ظرفیت های مخصوص شهر اصفهان قدم های موثری بردارد ضمن اینکه نگاه خوب و اقدامات و تلاش های رو به جلو در زمینه پیاده سازی الگو توسعه کارآفرینی رسالت صورت پذیرفته است.

در تکمیل مطالب جناب آقای حسین زاده در باره این الگو، کلیپ فعالیت های صورت گرفته در شهر گلباف توسط انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی و بانک قرض الحسنه رسالت و گروه توسعه کارآفرینی ثمین و همچنین کلیپ سواد اقتصادی در جامعه برای حاضرین پخش شد.
پس از جمع بندی مطالب و بیان نکات مورد توجه توسط دبیر استان اصفهان، ایشان اعلام داشتند “امیدواریم این جمع بتواند با توجه به زیر ساخت های به وجود آمده در انجمن و مجموعه های همکار ( بانک قرض الحسنه رسالت، گروه توسعه کارآفرینی ثمین، پژوهشگاه دانشگاه صنعتی شریف و موسسه مرآت و … )منشاء حرکت های بزرگ در شهر و کشور شود.

قسمت دوم این جلسه، بیان دیدگاه ها و نظرات حاضرین در جلسه بود که با صبحانه کاری همراه شد.

قابل ذکر است این صبحانه توسط یکی از مجموعه های استارتاپی و مورد حمایت در زمینه غذای سالم آماده گردید همچنین پذیرایی خلال جلسه نیز از محصولات طرح توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت در اصفهان و محصولات دانش بنیان مورد حمایت بود.

در پایان از چهار شخصیت حقوقی و حقیقی که طی یکسال اخیر به عنوان (حامیان نقش آفرین) در کنار انجمن حضور داشتند تقدیر به عمل آمد.

  • خیریه محترم حضرت ابولفضل (ع)
  • صندوق محترم حضرت ام البنین (س)
  • صندوق محترم قرض الحسنه اسلامی
  • و جناب آقای مهندس حسام نژاد

سپس از میهمانان دعوت شد تا ضمن شرکت در آیین افتتاحیه دفتر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی اصفهان در خیابان هشت بهشت غربی، از نمایشگاه طرح های مورد حمایت انجمن و مرتبط با الگو توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت در این دفتر دیدن نمایند.

./ سهیل احادیث