در مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ نشست یکصد و سیزدهم دبیر انجمن استان به مراه مدیریت محترم بانک قرض الحسنه رسالت استان جناب آقای شاکری و جناب آقای دکتر میرنظامی و دکتر سهرابی از پژوهشکده دانشگاه صنعتی شریف با جناب آقای دکتر کهوریان معاونت عمرانی استاندار در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار گردید.

در این نشست ابتدا جناب آقای دکتر کهوریان ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در این جلسه ، بیان داشتند از اینکه شبکه اجتماعی رسالت تا این حد نسبت به پتانسیل و ظرفیتهای استان دقت مینماید و خواستار بهره مندی مردم از این ظرفیتهای موجود میباشد خوشحال بوده و از تمامی حاضرین تشکر و قردادنی مینمایم.

بعد از سخنان ابتدایی جناب آقای دکتر کهوریان ، جناب آقای شاکری مدیریت بانک قرض الحسنه رسالت استان با معرفی افراد حاضر در جلسه ، سخنانی را در مورد اعضاء و نحوه تعامل شبکه اجتماعی رسالت بیان داشتند و افزودند امروز بخاطر پیشرفت استانمان و استفاده از ظرفیتهای بومی و خدادادی استان در جهت بهبود اوضاع معیشتی و بالا بردن سطح زندگی آنان اینجا هستیم و خواهان همکاری بیش از پیش همه در جهت نیل به اهداف و منویات مقام معظم رهبری در رفاه حال مردم و رسیدگی به اوضاع معیشتی مردم هستیم.

در ادامه این نشست جناب آقای دکتر میرنظامی از پژوهشکده دانشگاه شریف با بیان اینکه از سوی مسئولین استانی ، شهرستان محروم تکاب بعنوان پایلوت اجرایی اقتصاد مقاومتی در استان افزودند بر اساس تحقیقات گسترده میدانی و محلی و نیز با بررسی های انجام شده تصمیم بر این گرفته شد تا در راستای اقتصاد مقاومتی ، در بخش گردشگری بخش تخت سلیمان اقداماتی صورت گیرد
منطقه تخت سلیمان با توجه به ساختار سنتی و برخورداری از بناهای تاریخی و نیز برخورداری از آب و هوای سالم و همچنین محیط بکر میتواند در بخش جذب توریست و گردشگر داخلی بسیار موفق بوده و بدنبال آن میتواند در تولیدات مشاغل خانگی و سنتی نیز رشد چشمگیری داشته باشد.

ایشان ابراز امیدواری کردند تا با اجرا و پیاده سازی سیاستهای شبکه اجتماعی رسالت شاهد رشد چشمگیر اقتصاد خانوارها و منطقه باشیم و حتی در آینده ی نه چندان دور مهاجرت معکوس دور از انتظار نیست.

در ادامه این جلسه دبیر انجمن استان ابتدا از تاسیس و عملکرد دبیرخانه در استان گزارش مختصری را ارائه نموده و سپس در ادامه سخنانشان تمامی اقدامات در جهت آبادانی و پیشرفت در سایه شبکه اجتماعی رسالت را مرهون تشکیل کانونهای اجتماعی دانستند و افزودند اگر اهالی و مردم شهرستان تکاب کانونهای اجتماعی داشته باشند به تسهیلات و امکانات شبکه اجتماعی رسالت دسترسی خواهند داشت.

ایشان افزودند انجمن استان بعنوان رابط یا تسهیلگر ارائه خدمات بانکی و سایر مزایای شبکه به اعضاء کانونهای اجتماعی میباشد ، در ادامه این نشست دبیر انجمن استان ابراز امیدواری نمودند که با تشکیل و فعالیت کانونهای اجتماعی در تکاب ، بخش تخت سلیمان و حتی تمام نقاط استان مردم با فرهنگ قرض الحسنه و نیز کار گروهی بیشتر آشنا شده و بتوانند خودشان با دست خودشان مشکلات زندگی خود را مرتفع سازند.

در بخش پایانی این دیدار جناب آقای دکتر کهوریان از مدیریت محترم بانک قرض الحسنه رسالت استان و دبیر انجمن استان و نیز از اعضای حاضر در این نشست قدردانی نموده و خواستار اجرایی شدن هرچه سریعتر تصمیمات شدند.

./سید علی اصغر فخرالدینی