در این جلسه که روز دوشنبه مورخ ۹۶/۳/۲۹ در ساعت ۱۸:۳۰ تشکیل و با ضیافت افطاری در محل سالن اجتماعات مدیریت بانک قرض الحسنه رسالت استان همراه بود علاوه برگزارش ماهانه از ۳ طرح کارآفرینی رونمایی شد.

این جلسه که مفتخر به حضور مدیران با تجربه و خیر در حوزه کارآفرینی و خیرین گرانقدر اصفهان بود با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از خیرین آغاز گردید. در شروع جلسه دبیر انجمن جناب آقای رقایی ضمن خیر مقدم به اعضا و مدعوین ویژه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گزارشی از فعالیت های انجام شده در ماه اخیر را برای حاضرین ارائه نمودند و از خیرین و مدعوین جدید تقاضای همکاری و حضور موثر برای تقویت اکوسیستم کارآفرینی داشتند و اعلام نمودند که در جلسات آتی از مدیران و حامیان بیشتری جهت حمایت از طرح ها استفاده خواهد شد.

همچنین ایشان ضمن مطرح نمودن تشکیل کارگروه های تخصصی از صاحب نظران و خیرین در انجمن و موسسه، درباره ایجاد و اهمیت خانه کارآفرینی شهر و پیگیری های انجام شده در این زمینه مطالبی ارائه نمودند.

میزبانی انجمن از هیئت مدیره موسسه حامیان، خیرین و حامیان کارآفرینی در ماه ضیافت الهی

در ادامه جلسه جناب دکتر خسروی درباره وضعیت کنونی کارآفرینی در شهر اصفهان و کشور و اهمیت آن مطالبی ارائه کرده و وضعیت کنونی کارآفرینی جهان و تلاشهای صورت گرفته و سرمایه گذاری‌های این حوزه را با مثال بیان نمودند و کلیپی از بسترسازی کارآفرینی در کشور فرانسه برای حضار پخش شد.

در ادامه پیشنهاداتی برای مکان خانه کارآفرینی در شهر اصفهان ارائه شد و توسط اعضای حاضر در مورد بسترکارآفرینی شهر و چگونگی انجام آن تبادل نظر گردید.

یکی از مهمترین قسمت جلسه روز گذشته ارائه سه طرح منتخب توسط طراحان آن ایده، برای حضار جلسه، جهت تخصیص حمایت های گوناگون از طرح ها توسط خیرین بود.

این طرح ها شامل:

  • مرکز طراحی صنایع دستی (مهندس حمیدرضا اصفهانی)
  • تولید استارتر بومی و ضد آلرژی ماست در داخل کشور (دکتر طاهری و مهندس کیوانی)
  • تولید، فرآوری، بسته بندی، و عرضه گیاهان دارویی (مهندس فاضل احمدی)

میزبانی انجمن از هیئت مدیره موسسه حامیان، خیرین و حامیان کارآفرینی در ماه ضیافت الهی

پس از ارائه طرح ها شیوه اجرایی شدن طرح ها به شور گذاشته شد و تعدادی از خیرین حمایت های مالی از طرح را با اختصاص امتیاز وام قرض الحسنه برعهده گرفتند همچنین حمایت های پشتیبانی و معنوی نیز برعهده برخی از مدیران و خیرین با همکاری انجمن قرار گرفت.

./ سهیل احادیث