این جلسه در تاریخ ۱۶/۰۴/۱۳۹۷ با حضور اعضاء شبکه توسعه اجتماعی رسالت با ریاست و معاونان سازمان تأمین اجتماعی شهرکرد برگزار گردید. در این جلسه ابراهیم اسدی دبیر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی با معرفی اهداف و راهبرد شبکه توسعه اجتماعی رسالت و وظایف هر یک از اعضاء این شبکه، به هدف از تشکیل کانون ها اشاره نمود و عنوان کرد که این سازمان با ظرفیت های بسیار زیاد خود می تواند با ایجاد کانون های همیاری اجتماعی یا سازمانی نسبت به برطرف کردن مشکلات اعضاء کانون ها اقدام نماید.

وی با اشاره به چندین نمونه از همکاری و همیاری اجتماعی درون کانون ها به منظور برطرف سازی مشکلاتی از قبیل مشکلات مالی یا اشتغال عنوان کرد که هدف دیگر تشکیل کانون ها، استعداد یابی ازا عضاء کانون ها به منظور ایجاد مشاغل خرد و خانگی در روستاها و شهرهای کوچک و برطرف سازی اشتغال در این محیط ها و جلوگیری از مهاجرت به کلان شهر ها نام برد.

وی با معرفی چندین روستا و شهر کوچک استان که در زمینه خیاطی فعال هستند، شهر وردنجان و دستنا را شهرهای پیشرو در زمینه خیاطی به عنوان شغلی مناسب برای بانوان عنوان نمود و اعلام کرد که کانون پوشاک و مصنوعات چرمی اول استان توانسته است با رشد موفقیت آمیز، سفارش خیاطی از دیگر استان ها نیز داشته باشد.

در نهایت مقرر گردید که با مساعدت مسئولان امر، کانون های همیاری اجتماعی یا سازمانی؛ بسته به نظر مدیران سازمان تأمین اجتماعی تشکیل گردد.

 

./ایمان کاظم پوردهکردی