• نام کانون: کارگاه هنرهای دستی حضرت معصومه (س)
  • نوع کانون: کارآفرینی اجتماعی و کار و زندگی
  • زمینه فعالیت کانون: تولید صنایع دستی
  • محل فعالیت: قم
  • شرح فعالیت کانون:

این کانون در راستای تولید انواع هنرهای دستی توسط خانم معصومه جعفری پور تشکیل شده است. ایشان از هنرمندان بنام و  با سابقه ۳۰ ساله در تولید تابلو های گل، تابلوهای مسی، عروسک سازی و صنایع دستی می باشند.

ایشان با ارتباط گیری با هنرمندان و آموزش افراد علاقه‌مند توانسته است تا کنون بیش از ۵۰ عضو بگیرد. هنرمندان این کانون توانسته‌اند با تولیدات خود ماهانه از ۳۰۰ هزار تومان تا ۱/۵ میلیون تومان درآمد داشته باشند. این کانون برای توانمند سازی کانون‌های دیگر از جمله کانون کارآفرینی مهدیه و کانون قرآن شهری بسیار تلاش نموده است و بصورت خیرخواهانه و بدون دریافت دستمزد آموزش کلاس‌ها را به عهده گرفتند که قابل تقدیر است.

کانون کارگاه هنرهای دستی حضرت معصومه (س)

کار این کانون بصورتی است که هرکس در منزل خود قسمتی از یک تابلو را بصورت تخصصی انجام می دهد و راهبر کانون با جمع آوری و مونتاژ این کارها، کالا را جهت عرضه و فروش آماده می نماید.

حُسن انجام این کار در این است که تولیدات اعضاء نقداً توسط راهبر خریداری شده و فروش آن به عهده راهبر کانون می باشد. لازم به ذکر است افرادی که بضاعت مالی جهت خرید لوازم اولیه را ندارند، از راهبر کانون مواد اولیه و لوازم را تحویل می گیرند و موقع تحویل از حسابشان کسر می گردد.