جلسه‌ای بدین منظور در عصر روز یکشنبه مورخه ۱۹ شهریور ماه ۹۶ در شهرداری شهر وردنجان با حضور اعضای شورای اسلامی، شهردار، دبیر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی استان و مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان برگزار گردید.

در این جلسه در رابطه با اهداف و برنامه‌های شبکه توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت بحث و گفتگو شد و کانون همیاری اجتماعی این شهر تشکیل گردید.

این شهر از توابع شهرستان بن بوده و در قالب دهستان وردنجان روستاهای تومانک و بارده از توابع آن محسوب می‌شوند. چهل دختران نام محل تفریحی است که همواره با چشمه‌ای زلال گردشگرانی را به خود جلب می‌کند. مسجد جامع وردنجان که در بافت قدیمی و هسته مرکزی شهر قرار دارد قدمتی نزدیک به ۲۰۰ سال و مربوط به دوره قاجاریه است، در سال ۱۳۹۰ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. این شهر بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ دارای جمعیتی در حدود ۴۳۲۴ نفر بوده‌است. اهالی وردنجان در زمینه‌های ورزشی نیز دارای افتخارات استانی، ملی و جهانی هستند. عضویت خانم طیبه جعفری در تیم ملی والیبال نشسته ایران، منتهی به کسب نشان نقره بازی‌های پارالمپیک آسیایی اینچئون ۲۰۱۴، و مدال برنز ۲۰۱۰ گوانجو این بازیها، از آن جمله است.

۹۶۰۶۲۰_chb_01_qhami_com

./ سید امیر حسین نوربخش