• نام کانون: بیتا صنعت زاینده رود
  • نوع کانون: کارآفرینی اجتماعی
  • زمینه فعالیت کانون: تولید ابزار و تجهیزات کشاورزی و ایجاد شغل از طریق دستگاه بادام پوست کنی و گردو پوست کنی برای جوانان و نیازمندان
  • محل فعالیت: شهرستانهای سامان، بن و نجف آباد
  • شرح فعالیت کانون:

شرکت بیتا صنعت زاینده رود در سال۸۴  با هدف تامین ادوات کشاورزی جهت کشاورزان و تولید کنندگان منطقه تاسیس شد.از همان بدو تاسیس با  تفکر ابتکار و  خلاقیت در تولیدات کار  خود  را آغاز کرد.

این شرکت با طراحی و ساخت دو دستگاه بادام پوست کن و گردوپوست کن وبه ثبت رساندن این دو اختراع توانست گامی بزرگ در راستای هدف توسعه ادوات و بهبود  شیوه های نوین کشاورزی در منطقه و حتی کشور  بردارد. یکی دیگر از اختراعات این شرکت که باشماره۸۳۳۷۲ در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده است دستگاه شلنگ جمع کن جهت سم پاش میباشد.

دستگاه بادام پوست کن:

از آنجایی که کندن پوست سبز بادام یکی از دشوارترین مراحل آماده سازی این محصول جهت خشک کردن و عرضه به بازار است و از آنجایی که این کار در حال حاضر در میان تولید کنندگان این محصول بصورت سنتی و توسط دست  انجام میشود. با عنایت به گسترش روز افزون  صنعت کشاورزی ودر جهت رفع این مشکل و تسریع دراین امر دستگاه بادام پوست کن اختراع و به صنعت کشاورزی عرضه شد. این دستگاه که در مقیاس صنعتی ساخته شده قابلیت پوست کندن چند تن بادام در روز را دارد.

دستگاه گردو پوست کن :

مکانیزم کار این دستگاه نیز مشابه دستگاه بادام پوست کن می باشد با این  تفاوت که حول محور استوانه ای در حال چرخش که باعث کنده شدن پوست محصول میشود برس های سیمی قرار داده شده که در اصل پوست سبز را از روی گردو می تراشد و  در نهایت  گردوی پوست کنده  شده را تحویل می دهد.