صبح روز جمعه ۱۶/۰۶/۹۷ تسهیلگران منتخب شهرستان های اصفهان و شهر اصفهان میهمان دبیرخانه شبکه در استان بوده و جلسه ای با راهبر، دبیر و اعضای محترم شبکه توسعه اجتماعی رسالت داشتند.

در این جلسه که به همت انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی استان اصفهان (دبیرخانه شبکه استان ) شکل گرفت، علاوه بر جناب آقای مسکین (راهبر محترم شبکه) و جناب آقای احمدی (دبیر محترم انجمن استان) اعضای زیر نیز حضور داشتند:
آقای اسدی (نماینده بازار اعضاء و گروه توسعه کارآفرینی پویش ثمین در استان)
آقای ارشادی (نماینده موسسه اطلاعات مالی پارت در استان (مرآت ) )
آقای باقری (مسئول و ارشد بانکداری اجتماعی)
آقای مهدی رقایی (مسئول مرکز توسعه کارآفرینی میوه، سبزیجات و گیاهان دارویی)
آقای میثم رقایی (نماینده مرکز توسعه کارآفرینی دامپروی سبک در استان )
آقای ربیعی (نماینده مرکز توسعه کارآفرینی پوشاک و منسوجات چرم در استان)
آقای رنگامیز (حوزه ویژه بانکداری اجتماعی)

در این جلسه پس از قرآئت قرآن کریم، آقای احمدی دبیر محترم شبکه ضمن خیر مقدم به مدعوین عزیز در مورد ضرورت برگزاری این جلسه مطالبی را بیان نمودند و برای آشنایی بیشتر تسهیلگران مروری بر اهداف، روش ها، شرایط و برنامه های انجمن داشته و اشاره ای نیز به اعضای شبکه نمودند.

در ادامه آقای مسکین (راهبر محترم شبکه استان) نکات آموزشی- ترویجی در مورد کل شبکه و فعالیت و خدمات آن را تشریح نمودند و در مورد نحوه فعالیت و ارتباط تسهیلگران با شبکه توسعه اجتماعی رسالت توضیحات مبسوطی ارائه دادند.

پس از یک استراحت کوتاه دیگر اعضای شبکه توسط نمایندگان آن ها معرفی گردید و نحوه ارتباط تسهیلگر با آن مجموعه ها تشریح شد و ایشان درخواست های خود را از تسهیلگران بیان نمودند.

 

همچنین آقایان احمدی و مسکین در مورد کارآفرینی اجتماعی در استان اصفهان نکات لازم را به طور مختصر توضیح داده و نمایندگان مراکز توسعه کارآفرینی نیز به معرفی اجمالی آن مرکز و فعالیت های انجام شده خود پرداختند تا انشاالله در جلسه ای جداگانه به طور مبسوط به این مقوله پرداخته شود.

در پایان دبیر محترم انجمن آقای احمدی به معرفی تسهیلگر و خصوصیات لازم ایشان و نحوه ی عملکرد و چگونگی ورود ایشان به این مسئولیت خطیر پرداختند و در آخر آقایان احمدی و احادیث به سوالات تسهیلگران پاسخ گفته اند.

برگزاری نماز جماعت و پذیرایی نهار در فضایی صمیمی در انجمن (دبیرخانه شبکه ) برنامه پایانی بود و همچنین به تسهیلگران بسته هایی شامل محصولات تولیدی مراکز توسعه کارآفرینی اهداء شد.

با توجه به گفتگو با تسهیلگران و مدعوین و همچنین بازخودهای ایشان و گزارش تصویری انجام شده، کلیه مدعوین ضمن بیان رضایت خود از جلسه و محتوای آن، برگزاری این گونه نشست ها را ضروری و موثر دانستند و آمادگی خود جهت فعالیت داوطلبانه جهت توسعه فرهنگ قرض الحسنه را اعلام نمودند.