اولین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در روزهای ۱۳ و ۱۴ دی ماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما  برگزار گردید.

این کنفرانس در محورهای مختلفی تحت ۱۹ کمیته مجزا تشکیل شد که مسئولین  شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت در کمیته توسعه منطقه ای پایدار به ارائه مدل و بحث و گفتگو پرداختند. انجمن حامیان نیز به همراه دیگر اعضا شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت در روز دوم کنفرانس در کمیته توسعه منطقه ای پایدار حضور یافته و اهداف، ماموریت ها و نحوه فعالیت خود را برای حضار تشریح نمودند.

منلذتاذتاد

این کنفرانس از سوی دانشگاه صنعتی شریف و با مشارکت بیش از ۴۰ دانشگاه و سازمان دولتی و خصوصی و موسسه مردم نهاد در تاریخ ۱۳ و ۱۴ دی، در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، باهدف گردهمایی و تبادل‌نظر محققان حوزه‌های مختلف ازجمله مدیریت دولتی، سیاست‌گذاری عمومی، علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد و جامعه‌شناسی علاقه‌مند به تحلیل مسائل عرصه عمومی برگزار می‌شود. هدف این است که زمینه ارائه جدیدترین مسائل، روندها، ابتکارات و همچنین چالش‌ها و راهکارهای مسائل حوزه مدیریت دولتی و سیاست‌گذاری عمومی در یک فضای بین‌رشته‌ای فراهم آید.

تجربه سیاست‌گذاری عمومی در ایران با موفقیت‌ها و چالش‌هایی همراه بوده است. به اشتراک‌گذاری این تجربه‌ها ازیک‌طرف و ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی این حوزه از طرف دیگر، زمینه نزدیکی نظر و عمل، که از شروط ضروری موفقیت این حوزه است، را فراهم می‌آورد. بررسی موردی برخی از سیاست‌های تجربه‌شده در سال‌های اخیر، به سیاست‌گذار این امکان را می‌دهد که نظرات خبرگان آن حوزه را بشنود و در تصمیم‌گیری‌های آتی به او کمک نماید.

./روابط عمومی و امور رسانه