تشک رویال آسایش

اشاره: یکی از بهترین اقداماتی که لازم است پس از ترک اعتیاد در راستای تکمیل فرآیند بهبود معتادان انجام شود، اشتغالزایی برای آنان است. زمانی که یک فرد از دام اعتیاد رهایی می‌یابد اگر به سرعت مشغول به کار نشود، احتمال بازگشت او به مصرف مواد مخدر بسیار افزایش می‌یابد. در این مطلب، یک نمونه موفق در زمینه اشتغالزایی برای معتادان بهبود یافته در ایران معرفی شده است.

royal

                                                                                      وبسایت: www.royalkhabasayesh.com

رویال آسایش با سابقه طولانی در تولید تشک، حدود ۲۵ سال پیش، فعالیت خود را در زمینه تولید تشک، در تهران آغاز کرده‌است. در ابتدای فعالیت رویال آسایش، تولید تشک به شکل علمی و پیشرفته امروز انجام نمی‌شد؛ با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، رویال آسایش بر­حسب نیاز، تولیدات به‌روز و مطابق استانداردهای دنیا ارائه کرده‌است. رویال آسایش تا سال ۸۸، یک کارگاه معمولی بود که تعداد ۱۰ تا ۱۵ کارگر در آن مشغول به فعالیت بودند.

نکته جالب توجه رویال آسایش، سرگذشت یکی از مدیران آن، یعنی محمد ثقفی است. محمد ثقفی که از سن ۱۲ سالگی مصرف مواد مخدر را تجربه کرده و سال‌های زیادی با اعتیاد دست و پنجه نرم کرده‌است؛ در سال ۸۸ پس از ترک اعتیاد، شروع به توسعه کسب و کار خود کرد و علاوه بر تبدیل کارگاه تشک‌سازی به کارخانه، اقدام به تاسیس یک کارخانه مبل‌سازی نیز کرده‌است. محمد ثقفی تلاش زیادی دارد تا بتواند به کسانی که سرنوشتی شبیه به او داشته‌اند، کمک کند؛ ­بطوریکه حدود ۹۰ درصد از ۱۵۰ کارگری که در کارخانه رویال آسایش فعالیت می‌کنند، زمانی معتاد بوده‌اند.

نویسنده: میلاد جلالوند